مقالات
علت های مهم کاهش پیج رنک گوگل!  (۲۳ مرداد ۱۳۹۱)

 

ممکن است زمانی این اتفاق برای وبسایت یا وبلاگ شما هم رخ دهد، رنک شما نوساناتی داشته باشد. این تغییرات کوچک  زیاد هشدار دهنده نیست، اما در صورتی که کاهش پیج رنک به صورت ناگهانی اتفاق افتاد این 5 دلیل را بررسی کنید:

1.        موتورهای جستجوگر الگوریتم خود را تغییر دهند و باعث کاهش پیج رنک به صورت ناگهانی شود: موتورهای جستجوگر دائما در حال تغییرات و اصلاح قوانین رنک بندی خود هستند، این تغییرات به سختی قابل درک و مشاهده است اما هر دفعه که تغییرات عمده ای اتفاق می افتد تاثیر آن به وضوح بر روی رنک شما قابل مشاهده است. بنابراین قابل اهمیت است که همیشه صفحات خود را بهینه نگه دارید تا در تمامی شرایط رنک فعلی خود را حفظ کند.

2.        وجود مشکلات فنی در وب سایت نیز می توانند باعث کاهش پیج رنک به صورت ناگهانی شود: اگر سایت شما زمانی که اسپایدرها برای چک کردن به سایت سر می زنند دان یا در دسترس نباشد،ممکن است موتورهای جستجوصفحه غیر فابل دسترس رو از کش خود پاک کنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید میزبان سایت شما معتبر و قابل اطمینان می باشد. در صورتی هم که هرگونه شکی راجع به میزان آپ تایم میزبان خود داشتید، می توانید برای اطمینان بیشتراز سیستم های مانیتورینگ استفاده کنید.

3.        تغییرات بیش از حد نیز ممکن است باعث کاهش پیج رنک به صورت ناگهانی شود:این موضوع درست است که موتورهای جستجو علاقه زیادی به طرح های جدید، به روز رسانی مطالب دارند اما تغییرات خیلی زیاد هم می تواند مضر باشد و آسیب جدی به رنک شما وارد کند. برای گوگل تغییرات قابل ملاحظه مثل تغییر اسناد قدیمی، تغییر انکرها و …خیلی مطمئن نیستند. پس اگر سایت شما در حال لذت بردن از رنک بالای خودش است، در مورد تغییرات اساسی و بزرگ حتماً هوشیار باشید.

4.        رقیبان شما صفحات خود را به روز کنند:اگر رقبا،مطالب بهتر، لینک های خارجی و کلمات کلیدی بهتری داشته باشند به طور طبیعی رنک بهتری خواهند داشت، پس به طور مداوم تغییرات رنک رقیبان خود را بررسی کنید.

5.        کپی برداری بیش از حد از سایر وب ها نیز می تواند باعث کاهش پیج رنک شود که البته نه به صورت ناگهانی!

6.        وضعیت لینک های خارجی: وضعیت لینک های خارجی برای رنک موتورهای جستجو امری مهم به حساب می آید. لینک های خارجی باید قابل اطمینان و قابل قبول باشند. خریداری لینک با این که  رشد چشمگیری در رنک شما خواهد داشت، ولی ممکن است سایت شما را دچار مشکلاتی از سوی گوگل کند، پس لینک های خارجی شما می بایست به طور معمولی و قابل قبول لینک شده و تناقضی با چرخه معمول خود نداشته باشد.

 

بازگشت به آرشیو اخبار
برخی از مشتریان ما
  • :سایر خدمات داده پرداز
  • www.issfair.com
  • donyaye-hefazat.com
  • dadehpardaz.com
  • www.iss-portal.ir
  • www.dp-co.ir
  • www.mymagazine.ir